مردم در مورد شخصیت شما بر اساس این ۷ مورد کوچک نظر می دهند

از همان لحظه ای که برای اولین بار یک نفر را ملاقات می کنید می خواهید به سرعت بسنجید که آن فرد کیست و چه ویژگیهایی از خودش بروز می دهد. شاید این مسئله به این علت است که شما به دنبال ویژگیهای مستحکم به خصوصی مثل صداقت، مهربانی و تیزهوشی در آن فرد هستید.

شاید توجه کردن به این مسائل حتی به شما کمک کند درمورد اینکه آیا می خواهید با آن فرد یک رابطه صمیمی داشته باشید یا نه را ارزیابی کنید.

چنین سنجشی از شخصیت یک فرد می تواند در تصمیم گیریهایی مثل ایجاد یک رابطه عاشقانه، استخدام آن فرد یا پذیرش یک پیشنهاد کاری مفید باشد.  طبق این موارد مردم شخصیت شما را می سنجند و به این نتیجه می رسند که شما چطور آدمی هستید یا نیستید.

  1. دستخط شما

طبق یک تحقیق نحوه نوشتن یک نفر و اندازه حروفی که می نویسد می تواند موارد بخصوصی را در مورد آن فرد به شما بگوید. طبق این تحقیق که توسط شرکت نگارش ملی انجام شده بود آشکار کرد افرادی که ریز می نویسند بیشتر می توانند خجالتی، موشکاف و درسخوان و کوشا باشند، در حالیکه افرادی که خوش مشرب هستند سعی می کردند با درشت تر نوشتن جلب توجه کنند.  

آنهایی که مسائل را جدی می گیرند موقع نوشتنن روی قلم فشار بیشتری وارد می کنند، در حالیکه آنهایی که راحتتر می نویسند معمولا عاطفی و حساس تر هستند.

  1. رنگ انتخابی شما

طبق یک مقاله از مجله روانشناسی امروز رنگی که اغلب برای لباسهایتان انتخاب می کنید یا بیشتر لباسهایتان آن رنگی هستند در مورد اینکه شما چطور آدمی هستید چیزهای زیادی می گوید. آدمهایی که اغلب رنگ مشکی را انتخاب می کنند آدمهای حساس و هنری هستند که به جزئیات توجه دارند در حالیکه آنهایی که عاشق رنگ قرمز هستند با تمام وجود زندگی می کنند و در کار و تلاش فعال هستند.

آدمهایی که رنگ سبز را دوست دارند وفادار و مهربان هستند در حالیکه آنهایی که رنگ سفید را دوست دارند آدمهای منطقی و منظمی هستند، و آنهایی که رنگ آبی را دوست دارند مثل رنگ مورد علاقه شان مستحکم و حساس هستند و نسبت به دیگران دلسوز و با ملاحظه هستند.

  1. ناخن جویدن

بعضی از حرکات تکراری بدن شما می توانند چیزهای زیادی در خصوص شخصیت شما بگویند. اینکه بدن شما نسبت به شرایط چطور عکس العملی نشان می دهد، اینکه آیا موهای خودتان را می کشید، ناخنهایتان را می جوید یا با ناخن رو پوستتان ور می روید می تواند نشان دهنده بی صبری، خستگی، بی حوصلگی و نارضایتی باشد.

برای مثال ناخن جویدن را در نظر بگیرید. طبق یک تحقیق نظر داده شده است کسانی که ناخنهای خود را می جوند می توانند کمال گرا و نسبت به انجام کارها وسواسی و همینطور عصبی و بی قرار باشند.

  1. کفشهای شما

طبق گفته روانشناسان شما می توانید با نگاه کردن به کفشهای یک نفر به درستی او را ارزیابی کنید. طبق گفته اومری گیلات محقق پیشگام در این زمینه از داشنگاه کانزاز، با بررسی قیمت، سبک، رنگ و شرایط کفش می توانید تا حدود ۹۰ درصد ویژگیهای شخصی صاحب کفش مثل درآمدش، وابستگی سیاسی، حس زنانه یا مردانه داشتنش و حتی سن او را حدس بزنید.

  1. چشمهای شما

چشمهای شما آینه روح شما هستند. چشمهای شما چیزهای زیادی در مورد شما می گویند مثل اینکه به چی فکر می کنید و چه احساسی دارید و اینکه آیا فریب کار یا وفادار هستید. طبق تحقیقات آدمهایی با چشمهای آبی در به  توافق رسیدن قابلیت کمتری دارند و احتمال الکلی شدن آنها نسبت به افرادی با چشمان تیره تر بیشتر است .

مسئله دیگری که چشمها به شما می گویند این است که عدم ارتباط چشمی مداوم نشان دهنده عدم توانایی در کنترل خود و ضعف اراده می باشد.

  1. وقت شناسی و خوش قولی

دیر یا زود رسیدن شما به یک قرارملاقات یا جلسه می تواند برداشت مثبت یا منفی در خصوص شخصیت شما ایجاد کند. دیر رسیدن به یک قرار مهم یعنی دارید در مورد خودتان یک برداشت منفی بوجود می آورید در حالیکه زود رسیدن به یک قرار ملاقات به این معنی است که شما نسبت به وقت آدمها باملاحظه هستید و اینکه از نظر فکری هم آدم منظم و خودجوشی هستید.

  1. نوع دست دادن شما

مشخص شده است آدمهایی که با قدرت دست می دهند نشان می دهند که اعتماد به نفس دارند و یک شخصیت قوی و مطمئن را نمایان می کنند. همینطور چنین افرادی احتمالا بیشتر برونگرا و بیان کننده احساساتشان هستند و کمتر امکان دارد آدمهای خونسرد باشند.

از طرف دیگر، آدمهایی که آرام دست می دهند اعتماد به نفس ندارند و همیشه برای خلاص شدن از یک چالش آسان ترین راه را میخواهند. فقط نوع دست دادن در اینکه صمیمانه و دوستانه به نظر می رسید یا دیرجوش می تواند متفاوت باشد.

نوشته کیسی امیفیدن     CASEY IMAFIDON 

مترجم: ترجمه آنلاین نویسند، فرنگیس رحیق

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *