۷ عملی که آدمهایی با روحیه قوی به گونه ای متفاوت انجام می دهند

همه ما به طور ذاتی قوی نیستیم. برخی از ما احساس خشم یا نا امنی می کنیم که این مسئله به راحتی زرهی را که به تن داریم در هم می شکنند. پس چطور باید خودتان را قوی کنید تا بتوانید تا بیشترین حد ممن اعتماد به نفس کسب کنید؟ در اینجا هفت روشی که افراد قوی به آن عمل می کنند ذکر شده است!

۱- افراد قوی خودشان را کنترل می کنند.

دو نوع آدم در دنیا وجود دارد: آنهایی که به تقدیر اعتقاد دارند و آنهایی که اعتقاد دارند روی همه چی کنترل دارند. طبق گفته مجله Inc شما باید فرد نهایی باشید، نگرانی در مورد اتفاقهایی که برای شما می افتد را متوقف کنید و خودتان آنطور که می خواهید مسائل را برای خود بوجود آورید.

۲- افراد قوی انعطاف پذیر هستند.

زندگی همیشه آنطور که برنامه ریزی کرده ایم پیش نمی رود. پس بهتر است بتوانید زمانیکه لازم است تغییر موضع دهید. طبق گفته مجله فوربس (Forbes)، انعطاف پذیر بودن بدین معنی است که شما برای اتفاقهای غیر منتظره آماده هستید و زمانیکه چیزی ناگزیر تغییر می کند شما از هم نمی پاشید.

۳- افراد قوی از اشتباهاتشان درس می گیرند.

می توانید انتخاب کنید که یا به خاطر اشتباهاتتان از هم بپاشید یا از آنها ابزاری برای موفقیت بسازید. به شکستها مثل آموزش نگاه کنید و به اشتباههای خود اجازه ندهید تا معرف شخصیت شما باشند. طبق گفته مجله Inc به این لحظات مثل آموزشی نگاه کنید که باعث می شوند شما قوی شوید.

۴- افراد قوی اهداف مشخصی بوجود می آورند و سپس آنها را به دست می آورند.

گاهی ذهن شما به همه جا می رود و این به این خاطر است که شما مسیر مشخصی ندارید. دارید چه کار می کنید؟ چه زمانی می خواهید این کار را به نتیجه برسانید؟ در یک تحقیق در دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیدند دانشجویانی که هدف تعیین می کنند دو برابر بیشتر از آنهایی که هیچ هدفی ندارند تمایل به تحصیل دارند. پس هدف خود را بنویسید و سپس حاصل آن را برداشت کنید.

۵- افراد قوی به دنبال پذیرش از جانب خود هستند، نه دیگران.

اکثر ما دلمان می خواهد که مردم ما را دوست داشته باشند اما توانایی ما در دوست داشتنی بودن از درون ما نشات می گیرد. از قضا، تا زمانیکه شما نگران این باشید که آیا دیگران شما را دوست دارند یا نه اکثر مردم از شما خوششان نمی آید. طبق گفته مجله Inc، این دوست داشتنی بودن درونی قابل تحسین است و هر زمان که شما این نوع طرز فکر را بپذیرد روابط شما شادتر می شود.

۶- افراد قوی استرس خود را مهار می کنند.

آن چیزی را که به شما کمک می کند تا سطح استرس خود را کم کنید پیدا کنید. شاید نوشیدن چای باشد، شاید ورزش کردن و شاید فقط زمانی را تنها گوشه ای نشستن باشد. اما در تحقیقی در دانشگاه نیویورک دریافتند که استرس باعث می شود کنترل احساسات در آدمها سخت تر شود. دلتان می خواهد احتمال اینکه یکدفعه سر کار از گریه منفجر شوید را کم کنید؟ خودتان را از شر استرس خلاص کنید.

۷- افراد قوی چیزهای کوچک را نادیده می گیرند.

دلواپس مسائل کوچک بودن را متوقف کنید. طبق گفته مجله Inc توانایی ذهنی شما به یک اندازه محدودی است. پس خودتان را دچار فرسایش نکنید. با اینکه باید این مسئله را بپذیرید که شما روی زندگی خود کنترل دارید اما دچار وسواس در کنترل نشوید.

نوشته نیکل ویور

مترجم: ترجمه آنلاین نویسنده، فرنگیس رحیق

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *